• 09120697642
  تماس بگیرید
 • 021-28420163
  تلفن ثابت
 • info(at)mofidzeolite.com
  ایمیل
 • 09120697642
 • 021-28420163
 • info(at)mofidzeolite.com

زمان تعویض زئولیت اکسیژن ساز

زمان تعویض زئولیت اکسیژن ساز در دستگاه های اکسیژن ساز وابسته به عوامل مختلفی از جمله، نوع دستگاه، میزان استفاده، کیفیت و خلوص زئولیت مورد استفاده است. اما به صورت کلی زئولیت ها عموما در بازه زمانی 1 تا 3 سال نیاز به تعویض دارند. در ادامه به بررسی دقیق تر زمان تعویض زئولیت اکسیژن ساز و موارد وابسته به آن اشاره خواهیم کرد؛

نکات مهم در تایین زمان تعویض زئولیت اکسیژن ساز

نگهداری و تعمیرات منظم دستگاه، شامل تعویض زئولیت در زمان مناسب، برای حفظ عملکرد بهینه دستگاه اکسیژن ساز ضروری است. از همین رو در ادامه نکات مهم که علائم و نشان دهنده این است که نیاز به تعویض زئولیت دارد را آورده ایم.

دستورالعمل های تولید کننده دستگاه اکسیژن ساز

یکی از مهم ترین و بهترین راهنمایی ها در مورد زمان تعویض زئولیت اکسیژن ساز را میتوانید از تولید کننده های دستگاه اکسیژن ساز دریافت کنید.

کیفیت عملکرد دستگاه اکسیژن ساز

تا زمانی که دستگاه طبق روال سابق عملکرد خوبی را از خود نشان میدهد، نیاز به تعویض زئولیت نخواهید داشت؛ اما به محض این که دستگاه شروع به کاهش عملکرد یا کاهش تولید اکسیژن  (کمتر از حد معمول) کرد، ممکن است که زمان تعویض زئولیت اکسیژن ساز فرا رسیده باشد.

بر اساس میزان استفاده از اکسیژن

اگر دستگاه شما به صورت مداوم و در ساعات طولانی از روز در حال تولید اکسیژن باشد، قاعدتا باید زئولیت را زودتر تمام کند و زودتر نیاز به تعویض داشته باشد.

کیفیت زئولیت مصرفی

به هر میزان از زئولیت با کیفیت تر و خالص تری استفاده شود، دوام بیشتری خواهد داشت و دیرتر نیاز به تعویض پیدا میکند.

زئولیت اکسیژن ساز چرا نیاز به تعویض دارد؟

زمان تعویض زئولیت اکسیژن ساز

همانطور که می دانید زئولیت اکسیژن ساز نوعی زئولیت از جنس آلومنیوم سیلیکات بوده که مهم ترین کاربرد آن در دستگاه های مولد اکسیژن ساز است. از آنجایی که امروزه ما شاهد پیشرفته علم در عرصه های مختلف بوده ایم، زئولیت نیز کاربرد های عظیمی در موارد و صنایع مختلف پیدا کرده است.

شما برای استفاده مطلوب می توانید تعویض زئولیت دستگاه اکسیژن ساز را به مراکزی که امروزه به صورت تخصصی این کار را انجام می دهند، بسپارید. در هنگام خرید به این امر توجه داشته باشید محصول دارای گارانتی باشد.

مهم ترین استفاده آن در دستگاه های اکسیژن ساز است، اما بالطبع همین زئولیت استفاده شده پس از مدتی کارایی خود را از دست میدهد و باید آن را تعویض کرد تا دستگاه اکسیژن ساز بتواند اکسیژن با کیفیت تری را تولید نماید.

تعویض زئولیت دستگاه اکسیژن ساز

بهتر است بدانید زمانی که زئولیت خاصیت خود را طی استفاده طولانی مدت از دست میدهد، دیگر قادر به تولید اکسیژن با خلوص بالا نخواهد بود. و ممکن است دیگر کارایی اولیه را نداشته باشد در این حین باید نسبت به تعویض زئولیت اکسیژن ساز اقدام کنید.

عوامل مختلفی باعث می‌شود که شما به تعویض زئولیت دستگاه اکسیژن ساز بپردازید که مهم ترین عامل، مخزن دستگاه اکسیژن ساز است که پس از مدتی به دلایل مختلفی دچار خراب شدن می شود و یا قادر به جذب نیتروژن موجود در هوا نیست که باید سریع این محصول را تعویض کنید.

زئولیت در صنایع مختلفی نقش آفرینی کرده، ولی توانسته نقش به سزایی روی سلامتی بیماران داشته باشد، چون کاربرد خود را در این زمینه بیشتر به نمایش گذاشته است. نحوه کاربرد این محصول بسیار جالب می باشد و به این گونه است که هوای مکیده شده به داخل دستگاه، توسط زئولیت جذب می‌شود و تمام گازهای موجود در هوا را به خود جذب می‌کند و اکسیژن خالص را به بیماران انتقال می دهد.

مهم ترین کاربرد زئولیت اکسیژن ساز این است که در شرایط حاد از جمله آلودگی هوا می تواند یک محافظ بسیار مناسب در معرض آلاینده ها باشد.

 


لینک کوتاه: https://zeoliteo.ir/d/y2rq64
تگ ها:

بیشتر بخوانید

مطالب دیگر


تماس

با ما تماس بگیرید

برای سفارش محصول یا اطلاعات از قیمت ها یا درخواست مشخصات محصول با ما تماس بگیرید